DPS Strzelce Opolskie
Wejście do DPS w Strzelcach Opolskich
DPS Strzelce Opolskie
Filia w Leśnicy
DPS Strzelce Opolskie
Kaplica w Filii w Leśnicy
DPS Strzelce Opolskie
Park w Filii Szymiszów
DPS Strzelce Opolskie
Filia Szymiszów
DPS Strzelce Opolskie

Budynek DPS Strzelce Op.Budynek DPS Strzelce Op.

Dom w Strzelcach Opolskich zlokalizowany jest przy głównej ulicy miasta, nieopodal parku i rynku. Takie położenie stwarza dobry klimat do wypoczynku, ale także do korzystania z możliwości szybkiego dotarcia do sklepów, poczty czy też biblioteki miejskiej. Ładnie zagospodarowane podwórze za domem z altaną i ławeczkami daje możliwość do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Teren wokół domu jak i sam budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, a więc dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest III piętrowy, ale winda pozwala na swobodne poruszanie się.

JadalniaKaplina
W pokojach jedno i trzyosobowych mieszka 52 mieszkańców przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie. Pokoje Mieszkańców są przytulne, gustownie urządzone, wyposażone w nowe meble. Rozpiętość wiekowa Podopiecznych Domu w Strzelcach jest duża, najmłodszy Mieszkaniec ma 50 lat a najstarsza Podopieczna obchodziła 98 urodziny.

Nad Mieszkańcami Domu czuwa zespół opiekuńczo–terapeutyczny zatrudniający 25 osób. W Domu oprócz działalności opiekuńczo-pielęgnacyjnej prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne, kulturalno-oświatowe oraz zajęcia w ramach terapii zajęciowej, realizując w ten sposób potrzeby osób w nim zamieszkujących. W budynku poza pomieszczeniami mieszkalnymi znajdują się łazienki, jadalnia, palarnia, pokój gościnny, pokój dziennego pobytu, gabinet rehabilitacji, pokój terapii zajęciowej, kaplica, gabinet zabiegowy. Budynek wyposażony jest w windę osobową, system przeciwpożarowy oraz system przyzywowo-alarmowy. 

DPS pokoje

DPS pokoje